FilistinHaberlerOrtadoğu

Kassam uçağının yakalanması düşmanla koordinasyonun tehlikesini gösterdi

İslamî Direniş Hareket (Hamas), Abbas yönetimine bağlı güçlerin son günlerde işgal rejimindeki hedeflere gönderilmek üzere bomba yüklü insansız uçak hazırlayan Hamas’a bağlı bir hücreyi ortaya çıkarmasının bu yönetimin işgal güçleriyle yaptığı koordinasyonun boyutunu ve tehlikesini ortaya koyduğunu ifade etti.

İşgal rejimi İsrail basını tarafından konuyla ilgili verilen haberi değerlendiren Hamas sözcüsü Dr. Sami Ebu Zuhri, bu olayın Abbas yönetiminin ve bu yönetime bağlı askerlerin işgalciyle koordinasyondaki rollerini ve direnişin çabalarını engelleme ve işgalciye yardım etmedeki görevlerini açıkça gözler önüne serdiğini söyledi.

Ebu Zuhri bugün (24 Ekim Cuma) yaptığı açıklamada, bu tür çaba ve gayretlerin boyutu ne olursa olsun direnişin Filistin halkıyla bu halkın kutsallarını kurtarma konusundaki misyonunu yerine getirmesine engel olamayacağını ifade etti.

Siyonist işgal rejimi İsrail’deki güvenlik ve istihbarat birimlerine yakınlığıyla tanınan Valla internet sitesi, Abbas yönetimine bağlı güçlerin işgal rejimi içindeki hedeflere yönelik patlayıcı dolu bir insansız uçağı havalandırmaya hazırlanan Kassam Tugayları’na mensup bir hücreyi çökerttiğini duyurmuştu.

Ramallah’taki Filistin yönetimine bağlı güvenlik kaynaklarına dayanarak haberi veren site, Abbas’a bağlı güçlerin olaya karışan El-Halil Üniversitesi öğrencilerinden birkaçını tutuklamayı başardığını yazdı.

Siteye bilgi veren Filistinli kaynak, öğrencilerin tutuklanmasıyla Kassam’a bağlı hücrenin patlayıcı konusunda ileri bir aşamaya vardığının ve patlayıcı doldurdukları bir insansız uçağı İsrail’e gönderip patlatmaya hazırlandıklarının ortaya çıktığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Şubat 2023 (12) içerik yüklenmiştir.