FilistinHaberlerOrtadoğu

Kassam ve HAMAS polisi bayramda tetikte

Filistin ve özellikle de İslâmî Direniş Hareketi’nin siyasi kontrolünde bulunan Gazze hem dıştan Siyonist işgal devletinin saldırı tehditleriyle, hem de içeriden onlarla işbirliği yapmakta sakınca görmeyecek kadar arsızlaşabilenlerin ortalığı karıştırma, fitne çıkarma tehditleriyle karşı karşıya. Bu saldırganların ve işbirlikçilerinin arsızlıkları bayramlarda biraz daha artıyor. Çünkü Müslümanların huzur ve güven içinde bir bayram geçirmelerine fırsat vermek istemiyorlar.

Gazze’deki İzzettin Kassam Birlikleri ve buradaki hükümete bağlı güvenlik organları bölge ahalisinin güven ve huzur içinde bir bayram geçirmelerini sağlayabilmek amacıyla tam kadro iş başındaydı. Özellikle tehdit ve tehlike gelebilecek yerlerde gözetim ve takip noktaları oluşturarak saldırganların ve fitnecilerin ortalığı karıştırmaya kalkışmasına engel olmaya çalışıyorlar.

Güvenlik organları sadece iç ve dış tehditlere karşı değil aynı zamanda toplumsal huzur, kargaşaların önlenmesi, trafik akışının düzenli bir şekilde devamının sağlanması ve daha birçok sorumluluk için bayramı görev başında geçiriyorlar. Yani toplumun bayramda rahat ve huzur içinde olması için onlar kendi rahatlarını feda ediyorlar.

Bayramda, dış düşmanlardan ve onlarla işbirliği içindeki fitnecilerden kaynaklanan riskin trendi yükseldiği gibi ziyaretleşmeler, toplumsal etkinlikler ve bayram programları münasebetiyle hareketlilik de artıyor. Bu yüzden hem düzenin, hem de bu hareketliliğe karışanların güvenliğinin sağlanması için de güvenlik görevlilerinin mesaileri artıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.