FilistinHaberlerOrtadoğu

Kassam’dan İşgal Rejimine: Barbarlığa Son Vermezsen Siren Sesleri Devam Edecek

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları işgal rejimini uyararak, barbarlığa son vermemesi durumunda saldırılarına füzelerle karşılık vereceği tehdidinde bulundu.

Kassam Tugayları dün akşam (29 Aralık Cuma) yayınladığı mesajda, “İşgal hükümeti barbarlığa son vermezse sizin şikayet ettiğiniz uyarı sirenleri sizin için sihirli müziğe dönüşecektir” dedi.

Kassam Tugayları dün gündüz vakitlerinde de Gazze’nin orta kesiminde bulunan Es-Seraya Kavşağına elinde esir tuttuğu Siyonist askerin dev posterini astı.

Posterde Siyonist asker, askeri kıyafetleriyle demir parmaklıkların arkasında görülüyor.

Posterin altına ise Kassam Tugayları’nın Arapça ve İbranice yazdığı “Kahramanlarımız özgürlük ve gün ışığı görmedikçe bu esir de asla özgürlüğü görmeyecek” mesajı dikkat çekti.

Filistinli aktivistler, Kassam Tugaylarının mesajını Siyonist esir asker Shaul Oron’un ailesinin askerin doğum gününü kutlamasına denk getirdiğini ifade etti.

Kassam Tugayları Nisan 2015’te elinde esir dört işgal askerinin olduğunu duyurmuş, ama onların sağ mı ölü mü oldukları konusunda bir bilgi vermemişti.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Ağustos 2021 (22) içerik yüklenmiştir.