HaberlerİranOrtadoğu

Katar başbakanı yakında İran’ı ziyaret edecek

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Vekili İsfendiyar Rahim Meşai, iki ülke arasında siyasi, ekonomi, sosyal ve kültürel ilişkilerin daha da geliştirilmesi amacıyla Katar Başbakanı’nın yakında Tahran’ı ziyaret edeceğini ve aynı şekilde İran yetkililerinin de Katar’a gideceğini belirtti.

Katar ziyareti sonunda basın mensuplarına konuşan Meşai ziyaretinin önemli sonuçlarına işaret ederek “Katar Emiri, Başbakanı ve İçişleri Bakanı ile yaptığım görüşmelerde iki ülke meseleleri ve ilişkilerin daha da geliştirilmesi üzerinde görüş alışverişinde bulunduk. Bu ziyarette bölgesel ve uluslar arası meseleler hakkında da görüşmelerde bulunduk. İran ve Katar ortak sınıra sahip olmaları nedeniyle önemli siyasi, kültürel, ekonomi ve sosyal iş birliği içinde olabilirler. Taraflar bu konu üzerinde de duruyor.

İran İslam Cumhuriyetinin güvenlik güçleri ve polisinin deneyimleri ve potansiyelleri dikkate alındığında Katar yetkilileriyle görüşmede polis ve güvenlik güçlerine eğitim ve diğer gerekli hizmetleri vermeye hazır olduğumuzu da vurguladık” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.