HaberlerİranOrtadoğu

Katar Emiri ve Ruhani arasında telefon görüşmesi

Katar Emiri Tamim Bin Hamd Al Sani, İslami İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde, ikili ilişkilerin bölgesel ve uluslararası alanda geliştirilmesini istedi.

İRNA’nın haberine göre, İran cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, sözkonusu görüşmede, iki ülke arasındaki ilişkileri dostça ve kardeşçe nitelerken; Tahran’ın Doha ile ilişkilerin geliştirilmesine destek verdiğini söyledi.

Ruhani, bölge meselelerinin bölge ülkelerinin işbirliğiyle ve görüşmeler yoluyla giderilmesi gerektiğini bildirirken; İran’ın bölgenin sebatını güçlendirmek için, bölgede dost ülkelerle görüş alış verişlerini arttırmaya hazır olduğunu söyledi.

İran cumhurbaşkanı, bölge ülkeleri ve İran arasında stratejik görüşmelerin zaruretini olumlu karşılarken, Katar devleti ve milleti için esenlikler ve başarılar diledi.

Katar Emiri de, sözkonusu telefon görüşmesinde, Katar’ın İran İslam Cumhuriyeti ile yakın ve samimi işbirliğine sahip olmakla iftihar ettiğini ve ikili ilişkileri geçmişe göre daha da arttırmak istediğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Mart 2024 (14) içerik yüklenmiştir.