FilistinHaberlerOrtadoğu

Katar: Gazze ablukası kaldırılmalıdır.

Gazze’nin siyonist İsrail rejimi tarafından muhasara altında tutulmasının bu bölgenin milyonlarca Filistinlinin yaşadığı bir kampa dönüştürdüğünü bildiren Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al-i Sani, Gazze ablukasının siyasi bir kararla kaldırılması gerektiğini bildirdi.

İRNA’nın verdiği habere göre dün akşam İstanbul’da düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı İİT konferansında konuşan Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed al Sani, Filstin’in dünya müslümanları hafızasında kanayan bir yara olduğunu bildirerek, dünya sömürgesinin en son kalesi olarak Filistin sorunu için acil bir çözümün bulunması gerektiğini söyledi..

Filistin’in İslam ülkelerinin birlik ve vahdet ekseni olması ve siyasi anlaşmazlıklarla Filistin meselesinin rehin tutulamaması gerektiğini bildiren Katar emiri, bölgede adalete dayalı bir çözüm olmadığı müddetçe barışın sağlanamayacağını ve adil bir çözüm olarak da başkenti Doğu Kudüs olan bir Filistin devleti olmadan çözüm olamayacağını kaydetti.

Siyonist İsrail rejimi askerlerinin cinayetlerine temas eden Katar emiri, İsrailli askerlerin Filistin 70. işgal yıl dönümü Nekbe günü Filistinlilere karşı korkunç bir katlim gerçekleştirdiğini ve bu cinayete karşı durmak gerektiğini bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.