AvrupaFilistinHaberlerOrtadoğu

Katil İsrail boykot edilmelidir

Fransa üniversite hocaları, Amerikalı meslektaşlarının girişimine benzer bir şekilde, Siyonist İsrail’in savaş suçu işlemesi gerekçesiyle boykot edilmesi talebinde bulundular.

Katil İsrail’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği son saldırısından, katliam ve açlık gibi geriye kalan deliller, işgalci İsrail’in 22 günlük bu saldırı operasyonu süresince, tam bir acımasızlık içerisinde dehşet verici cinayetler işlediğini ortaya çıkarmakta.

Bu savaş, savunmasız Gazze halkı aleyhine, soy kırım gayesiyle önceden belirlenmiş bir siyaset üzerine ve önceden hesaplanmış bir şekilde gerçekleştirilen bir savaştı.

Fransa üniversiteleri öğretim üyeleri, Amerikalı meslektaşlarıyla benzer bir girişimde bulunarak yayınladıkları bir bildiride, “İsrail’in işlediği suçları görmemezlikten gelmeye artık son verilmeli. Bu mesele bağlamında ne insani yardımlar gönderilmesi, ne de, ateşkes süresinin uzatılması yeterli bir girişim. Gazze’nin kuşatılması sona erdirilmeli. Katil İsrail rejimin siyasi askeri yetkililerinin, işledikleri savaş suçu gerekçesiyle cezalandırılmaları gerekiyor. Biz İsrail aleyhine, üniversite ve kültürel açılardan yaptırım uygulanmasını talep ediyoruz” diye kaydettiler.

İki hafta önce Amerika’da, Profesörlük unvanı olan 95 üniversite hocası, katil İsrail’e büyük bir darbe niteliği taşıyan bir girişimle, Siyonist İsrail’in savaş suçlusu olması nedeniyle resmen boykot edilmesi talebinde bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Ağustos 2022 (15) içerik yüklenmiştir.