HaberlerİranOrtadoğu

Katil İsrail bütün cüretini ABD’den alıyor

İran Meclis Başkanı Laricani “Eğer bugün Mescid-ül Aksa’dan ezan sesi yerine Siyonist İsraillilerin çizmelerinin sesi duyuluyorsa bu, ABD’nin Siyonistleri desteklemesinden kaynaklanıyor” dedi.

İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani bugünkü Meclis oturumunda yaptığı konuşmada, BM Gerçeği Arama Komitesi’nin katil İsrail’in Gazze cinayetleriyle ilgili hazırladığı son raporunda, Siyonist İsrail’in Gazze Şeridi’nde savunmasız Filistinliler aleyhine işlediği barbarca katliamların bir bölümünü açığa çıkardığına değinerek “Dün BM İnsan Hakları Konseyi’nde Gerçeği Arama Komitesinin Gazze’yle ilgili raporu teyit edildi. Bu raporda kaydedilenler, gerçeklerin sadece bir bölümü yansıtıyorsa da, yine de mazlum Filistin halkına karşı fosfor bombaları kullanıldığı, cami ve hastanelerin bombalandıkları ve Filistinli sıradan insanların can ve mal kaybına uğradıkları belirtiliyor” dedi.

Laricani konuşmasının devamında, işgalci İsraillilerin son 2 günde Kudüs’te Mescid-ül Aksa avlusuna girmeleri, ibadet halinde olan Filistinlileri şiddetle tartaklamaları ve Mescid-ül Aksa’nın İslami haysiyetine hakaret etmeleri gibi girişimlerine değinerek “İsrail, adil olmayan anlaşmalar üzerine bile bu tür girişimlerde bulunamaz. Fakat bu Siyonist rejimin küstahlığı aslında, ABD’nin Filistin’le ilgili böyle bir şeyin olabileceği havasını oluşturan yeni projesinden kaynaklanıyor” diye vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2021 (47) içerik yüklenmiştir.