FilistinHaberlerOrtadoğu

Katil İsrail, Gazze’ye beş hava saldırısı düzenledi

Katillerin karakteri hiçbir yerde ve hiçbir zaman değişmiyor. Müslümanlara karşı kin ve nefret duygularını her fırsatta ortaya koymaya çalışıyorlar. Irak’ı işgal altında tutan Amerikalı katiller oradaki Müslümanların üzerine fırlattıkları roketlere “bayram hediyesi” yazmışlardı. Siyonist katiller de dün akşam yani Filistin’deki Müslümanların bayrama hazırlandıkları akşamda Gazze’ye, özellikle bölgenin güneyindeki Rafah sınır kapısı yakınlarına arka arkaya beş hava saldırısı gerçekleştirdiler. Saldırıların önemli miktarda maddi hasara ve küçük çaplı yaralanmalara sebep olduğu bildirildi.

Siyonist katiller F-16 tipi savaş uçaklarıyla saldırıları gerçekleştirdiler. İlk saldırılarda hedef alınan yer Gazze bölgesi sınırları içinde kalan ve daha önce küçük çaplı bir havaalanı olarak kullanılan mıntıkaydı. Burayı hedef alan saldırının Amerika’da bazı sivil toplum kuruluşlarının Gazze’ye yardım ve ambargoyu delmek amacıyla bir havayolu kanalı açma planından söz etmeleri üzerine gerçekleştirilmesi ise dikkat çekici.

Askerî Sağlık Hizmetleri Basın Sözcüsü Edhem Ebu Silmiye’nin Filistin Enformasyon Merkezi muhabirine verdiği bilgilere göre saldırıda ciddi anlamda bir yaralanma olmadı. Hafif şekilde yaralananlar da hastaneye kaldırılmadan olay yerinde tedavi edildi.

Siyonist katiller ikinci olarak güneyde Rafah sınır kapısı yakınında tünellerin bulunduğu bölgelere üç hava saldırısı düzenlediler. Yine F-16 savaş uçaklarıyla gerçekleştirilen bu saldırılarda Salahuddin Kapısı yakınındaki iki ayrı tünele yönelik olarak üç füze fırlatıldı. Buradaki saldırıdan kaynaklanan bir yıkım olmadığı, yaralanma hakkında da henüz herhangi bir bilgi verilmediği ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Ağustos 2022 (5) içerik yüklenmiştir.