FilistinHaberlerOrtadoğu

Katliama cevap verilecek, direnişten vazgeçilmeyecektir

Filistin İslâmî Direniş Hareketi’nin sözcülerinden Hammad er-Rakab işgalci Siyonistlerin Gazze’de gerçekleştirdikleri vahşi katliama kesin cevap verileceğini, işgalcilerin buna engel olamayacaklarını ve bütün bu katliamların Filistin halkının iradesini kıramayacağını dile getirdi.

Hammad er-Rakab, yaptığı açıklamada Siyonist işgalcilerin saldırıyı başlattıklarını Filistin direnişinin sonuçlandıracağını ifade etti.

Hammad er-Rakab işgalci Siyonistlerin saldırılarının İslâmî programı devre dışı bırakmada da başarılı olamayacağını, bu tür saldırılarla direnişin azminin kırılamayacağını ve İslâmî hareketin ilkelerinden, siyasi programından taviz vermeyeceğini vurguladı.

Rakab, şehitlerin kanlarının işgale karşı hiddet devrimini ateşleyeceğini, işgalci gasıpları ve yardımcılarını söküp atacak yeni bir intifadayı başlatacağını belirtti. Rakab, Filistin halkının ve İslâm ümmetinin kalbinin rahat olmasını isteyerek Gazze halkının kesinlikle işgale teslim olmayacağını ve beyaz bayrak kaldırmayacağını söyledi.

İsmail Heniyye hükümetinin sözcüsü Tahir en-Nunu da yaptığı açıklamada işgal devletinin saldırıları ve katliamları karşısında kesinlikle taviz vermeyeceklerini ifade etti. Nunu düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, “ulusal ilkelerimize bağlılığımızı burada bir kez daha vurguluyor ve beyaz bayrak kaldırmayacağımızı bir kez daha dile getiriyoruz” dedi.

Hamas Siyasi Birim Başkanı Halid Meşal ise yaptığı açıklamada bu vahşi katliamın Filistin’de üçüncü bir intifadanın başlamasına sebep olacağını hatırlattı.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Haziran 2022 (2) içerik yüklenmiştir.