FilistinHaberlerOrtadoğu

Kaybolan Filistinli mühendis işgal zindanında çıktı

Geçen ay Ukrayna’da kaybolan Gazze’deki elektrik santralinin müdürü mühendis Darar Es-Sisi’nin şu anda Siyonist işgal rejiminin Askalan zindanında tutuklu bulunduğu belirtildi. Hukukçular, Es-Sisi’nin işgal zindanında olduğunun anlaşılmasının Ukrayna hükümetinin konuyla ilgili soruşturma açacağını duyurmasına denk gelmesinin de ilginç bir tevafuk olduğunu söylediler.

Hukuk çevreleri yaptıkları açıklamada şunu ifade ettiler: “Mühendis Es-Sisi’nin kaybolması Mossad’ın kaçırmış olabileceği kuşkularını uyandırmıştı. Ama elde kanıt olmadığı için kimse bir şey söyleyemiyordu. Nihayet Yahudi bir bayan avukatın kendisini ziyaret etmeyi başarması sonucu Mossad tarafından kaçırılıp işgal altındaki topraklara getirildiği kesinleşmiş oldu.”

Kaynaklar Es-Sisi’nin tutuklanmasıyla ilgili şu bilgiyi de verdiler: “Mossad Es-Sisi’yi kaçırdıktan bir gün sonra işgal altındaki topraklara getirdi. Es-Sisi Hollanda’dan gelen ve 15 yıldır görüşemediği kardeşi Yusuf’u karşılamak için başkent Kiev’e giden terenle yolculuk ederken kaçırıldı.”

Es-Sisi’nin kaybolması üzerine Filistin İçişleri Bakanı Fethi Hammad Ukraynalı meslektaşına bir mektup göndererek, Es-Sisi’nin izinin bulunması ve selametle ailesine dönmesi için gereken tedbirleri almasını talep etmiş, bunun üzerine Ukrayna hükümeti de soruşturma başlatmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Şubat 2023 (17) içerik yüklenmiştir.