FilistinHaberlerOrtadoğu

Kazılar nedeniyle yeni göçükler meydana geldi

El-Aksa Vakıf ve Kültür Müessesesi, Siyonist işgal yönetiminin bölgede sürdürdüğü kazılar nedeniyle Mescidi Aksa’nın güneyinde bulunan Silvan mahallesinde yeni göçükler meydana geldiğini ifade etti.

El-Aksa Müessesesi dün (01 Mart Pazartesi) yayınladığı açıklamada şunları ifade etti: “Bugün bölgede derinliği 1-3metre ve eni de bir metre olan yeni bir göçük meydana geldi. Silvan camisinin duvarında da çatlaklar oluştu. Çatlakların uzunluğu ise dört metreyi buluyor.”

El-Aksa Müessesesi iki yıl önce, işgal yönetiminin Silvan camisinin sağ tarafında büyük bir tünel kazdığını ortaya çıkarmıştı.

Silvan bölgesinin yapılan kazılar nedeniyle büyük bir tehlike ile karşı karşıya olduğunu belirten El-Aksa Müessesesi, Siyonistlerin yerin altında ve üstünde yaptıkları çalışmalar nedeniyle Silvan’daki her taşı, duvarı ve eski yapıları çok ciddi tehlikelerin beklediğini kaydetti.

İşgal yönetimi arkeolojik kazı adı altında Kudüs’ün her yerinde, özellikle de Mescidi Aksa’nın altında, Silvan bölgesinde ve eski Kudüs mıntıkasında kazı çalışmalarını sürdürmektedir. Siyonistlerin nihai hedefi buradaki tarihi İslamî bütün eserleri yok edip, şehri ve bölgeyi tamamıyla Yahudileştirmektir. İşgalcilerin nihai hedefi ise Mescidi Aksa’yı yıkıp enkazı üstünde hayali Süleyman heykelini dikmektir.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2022 (27) içerik yüklenmiştir.