HaberlerİranOrtadoğu

Kemal Harrazi: Amerika’nın zorbacılığı, Batı Asya’da istikrarsızlaştırıcı unsurlardandır

İran Dış İlişkiler Stratejik Konseyi Başkanı Kemal Harrazi, yabancıların müdahalesi, özellikle de Amerika ve siyonist İsrail rejiminin Filistinliler aleyhindeki zorbaca tutum ve saldırılarının Batı Asya bölgesinin istikrarsızlaştırılması sebeplerinden olduğunu bildirdi.

Almanya’da temaslarda bulunan İran Dış İlişkiler Stratejik Konseyi Başkanı Kemal Harrazi, dün Almanya Parlamentosu Dış Siyaset Komisyonu Başkanı Norbert Röttgen ile yaptığı görüşmede, İran’ın bölge istikrarında önemli bir rol ifa ettiğini, özellikle de kendi çevresindeki tüm kriz ve kaoslara rağmen kendi güvenliğini korumada büyük başarı sağladığını bildirdi.

Bölge ülkelerinin de bölgede barış ve istikrarın sağlanması için ortak bir çalışma ve dilalog içinde olmaları gerektiğini belirten Harrazi, İran İslam Cumhuriyetinin tüm bölge ülkeleri ile bu konuda her türlü diyalog ve işbirliğine hazır olduğunu bildirdi.

Almanya Parlamentosu Dış Siyaset Komisyonu Başkanı Norbert Röttgen de bu görüşmede Batı Asya bölgesi krizlerine temasla, Ortadoğu’nun hiç bir zaman bugün olduğu kadar kaos içinde olmadığını, bunun için de bölge ülkelerinin bizzat kendilerinin el birliği ile bi krizlere son verme yolunda çaba göstermeleri ve kontrolü ele almaları gerektiğini bildirdi.

Almanya Parlamentosu Dış Siyaset Komisyonu Başkanı Norbert Röttgen ayrıca Avrupa’nın KOEP nükleer anlaşma karşısındaki sorumluluğunu da hatırlatarak, Avrupa’nın en kısa zamanda İran’a icra edilebilecek bir paket sunmaya çalıştığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (18) içerik yüklenmiştir.