FilistinHaberlerKuzey AmerikaOrtadoğu

Kerry’nin ekonomiyi canlandırma planı kamuoyunu aldatmayı amaçlıyor

İslami Direniş Hareketi (Hamas), ABD Dışişleri Bakanı John Kerry tarafından ortaya atılan Batı Yaka’daki Filistin ekonomisini canlandırma planının kuruntu pazarlama, kamuoyunu aldatma ve işgal rejimi lehine vakit geçirme olduğunu söyledi.

Hamas Hareketi sözcüsü Fevzi Burhum, sosyal paylaşım sitelerinden Facebook’taki sayfasında yaptığı açıklamada, “Kerry’nin planı kimseyi kandırmasın. Herkes bu plandan sakınsın ve peşinden gitmesin” dedi.

Amerikan yönetiminin eskiden beri bu tür asılsız plan ve programların pazarlamasını yaptığını ve bu arada işgal rejiminin Yahudileştirme projelerini tamamladığını ifade eden Burhum, Kerry’nin bölgeyi sık sık ziyaret etmesinin ve Abbas’la bir araya gelmesinin uzlaşı ile Filistin halkının hakları ve direnişi hakkında şüphe uyandırdığını söyledi.

İşgal rejimiyle yeniden müzakerelere dönmekten bahsedildiğini ve bunun Filistin halkının birlik ve bütünlüğü için çok tehlikeli olduğunu kaydeden Burhum, Amerika’nın Filistin Yönetimi’ne bir yandan baskı yaptığını, diğer yandan da gerçek dışı programlarla aldatmaya çalıştığını ifade etti.

Hamas sözcüsü, Filistin Yönetimi’ne Amerikan baskılarına boyun eğmemesi ve İsrail ile müzakerelere dönmemesi yönünde uyarıda bulunarak, müzakerelerin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Filistin halkına hiçbir yarar getirmeyeceğini bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Haziran 2021 (29) içerik yüklenmiştir.