FilistinHaberlerOrtadoğu

Keskin nişancı tüfeğine şehit Adnan El-Gul’ün adı verildi

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, dün (3 Ağustos Pazar) kendi üretimi olan keskin nişancı tüfeğini tanıttı.

El-Kassam Tugayları, yayınladığı videoda 14,5 milimetre çapında ve 2 kilometre menzili olduğu belirtilen tüfeğin görüntülerini yayınladı. Keskin nişancı tüfeğine El-Kassam Tugayları’nın ilk mühendislerinden ve komutanlarından şehit Adnan El-Gul’ün anısına “Gul” adı verildiği bildirildi.

Dün akşam yayınlanan videoda İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın yeni keskin nişancı tüfeğini kullanarak işgal askerlerini nasıl öldürdüklerini gösteren görüntüler de yer alıyor.

İzzeddin El-Kassam Tugayları, savaşın başında da mücahitlerin çeşitli boyutlarda füze ürettiğini gösteren görüntüler yayınlamış ve M75, R160, J80 ve Siccil55 füzelerini üretmeyi başardığını açıklamıştı.

El-Kassam Tugayları, daha önce ayrıca bilgi toplama ve saldırı amaçlı insansız hava aracı ürettiğini duyurmuştu.
Tanıtımı yapılan keskin nişancı tüfeğinin uzun menzilli ve oldukça etikili olması nedeniyle özellikle sınır bölgelerinde görev yapan işgal askerleri için korkulu rüya haline gelmesi bekleniyor.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Haziran 2021 (30) içerik yüklenmiştir.