FilistinHaberlerOrtadoğu

Kilometrelerce Gülücük 23 Kafilesi Gazze’ye ulaştı

Yedi yıldır işgal rejimi İsrail’in kuşatması altında bulunan Gazze halkına yardım ulaştırmak için yola çıkan Kilometrelerce Gülücük 23 kafilesinin dün akşam Rafah sınır kapısından Gazze’ye giriş yaptığı belirtildi.

Dün (21 Kasım Perşembe) Rafah sınır kapısından Gazze’ye giriş yapan ve Libya, Cezayir, Ürdün, İngiltere, İsviçre ve Malezya gibi birçok ülkeden aktivistlerin iştirak ettiği insani yardım kafilesini Dışişleri Bakan Yardımcısı Ğazi Hamad, hükümetteki dış ilişkiler sorumlusu Mahmud El-Medhun, hükümetin gelen heyetleri karşılama komisyonu başkan yardımcısı Ala El-Batta ile Filistin İçin Barış ve Büyüme Ortakları Müessesesi yetkilileri karşıladı.

Heyeti büyük bir sevinç ve coşkuyla karşılayan yetkililerden El-Medhun, kuşatmanın kırılması için yapılan bu tür yardımların önemli olduğunu belirterek, Mısır olayları nedeniyle aylardır duran yardımların tekrar Gazze halkına ulaşması için yapılan bu başlangıcın önemli olduğunu söyledi.

Bütün zorluklara rağmen yapılan bu ziyaretin kuşatma altındaki Gazze için hayrın başlangıcı olacağına dikkat çeken El-Medhun, kafilenin temelde Gazze halkına insani yardımları ulaştırmayı amaçladığını ifade etti.

Ziyaretle ilgili kısa bir açıklama yapan kafile başkanı İsam Yusuf ise şu bilgiyi paylaştı:

“Üç ay gibi uzun bir süre Gazze’den uzak kaldık. Bu kesinti irademizin dışında hâsıl oldu. Gelecekte yeni kafileler hazırlayıp göndermekten kimse bizi engelleyemez. Burada yaşayan Filistinlilerin büyük sıkıntılar çektiğini biliyoruz. Sabredin ve dayanın diyoruz. Çünkü Filistin’in özgür olacağı günler çok yakındır.”

Başa dön tuşu
Bugün 28 Ocak 2023 (7) içerik yüklenmiştir.