FilistinHaberlerOrtadoğu

Kilometrelerce Gülücük-4 Yardım Kafilesi Gazze’ye ulaştı

“Kilometrelerce Gülücük-4” yardım kafilesi dün akşam (31 Temmuz Pazar) Rafah Sınır Kapısı’ndan geçerek Gazze Şeridi’ne ulaştı. Kafile kapıda resmi törenle karşılandı.

Rafah Sınır Kapısı’ndaki güvenlik kaynaklarından edindiği bilgiye göre, “Kilometrelerce Gülücük-4” kafilesi insani yardım, tıbbi malzeme ve Gazze Şeridi’nde bulunmayan bazı ilaçları taşıyan sekiz araç, ambulanslar ve özürlüler için özel araçlardan oluşuyor.

Söz konusu kaynaklar, “Kilometrelerce Gülücük-4” yardım kafilesiyle birlikte Gazze Şeridi’ne 35 aktivistin de girdiğini belirterek, kafilenin Gazze Şeridi’nde yokluğu hissedilen ve yeni doğmuş prematüre bebekler için kullanılan bebek sütü (G19)’dan da bol miktarda getirdiğini bildirdi.

“Kilometrelerce Gülücük-4” yardım kafilesi, beş yılı aşkın bir süredir abluka altında yaşayan Gazze Şeridi’ndeki ilaç ve çocuklar için süt eksikliği nedeniyle yapılan insani yardım çağrılarına cevap olarak organize edildi.

“Kilometrelerce Gülücük-4” yardım kafilesini oluşturma düşüncesi aynı ismi taşıyan ilk üç yardım kafilesinin başarısının ardından “Kilometrelerce Gülücük-3” kafilesinin geçen Haziran ayında Gazze Şeridi’ni ziyareti sırasında netleşmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Nisan 2024 (39) içerik yüklenmiştir.