Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Kimliği Belirsiz Kişiler El-Halil’de Milletvekilinin Evine Ateş Açtı

Kimliği belirsiz şahıslar bu sabah (17 Mart Pazar) erken saatlerde El-Halil kentinde Filistinli milletvekili Azzam Selheb’in evine ve aracına doğru ateş açtı.

İslami Direniş Hareketi (Hamas) saldırıdan Filistin Yönetimi’nin sorumlu olduğunu açıkladı.

El-Halil kentinden yerel kaynaklar, saldırıda Filistinli milletvekilinin evinde ve otomobilinde maddi hasar meydana geldiğini bildirdi.

Kaynaklar, kimliği belirsiz kişiler evine ve otomobiline ateş açtığı sırada milletvekili Selheb’in evde olduğunu ifade etti.

Hamas, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, milletvekili Azzam Selheb’in evine ve otomobiline ateş açılması olayını şiddetle kınayarak, saldırıdan Filistin Yönetimi’nin ve güvenlik birimlerinin sorumlu olduğunu belirtti.

Bildiride, milletvekilinin evine düzenlenen saldırının Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın Filistin Parlamentosu’nu feshetmesinin ve Filistin Yönetimi ile güvenlik birimlerinin Hamas aleyhinde yürüttükleri kışkırtma kampanyalarının ardından geldiğine dikkat çekildi.

Hamas milletvekillerinin ve liderlerinin Batı Yaka’da daha önce de hedef alındığı kaydedilen bildiride, bu tür korkutma ve gözdağı verme girişimlerinin Hamas liderlerini üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirmekten alıkoyamayacağı belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (17) içerik yüklenmiştir.