HaberlerİranOrtadoğu

Kimse İran’ın ilerlemesini durduramaz

İran cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, hiçbir gücün İran’ın ilerlemesini engelleyemeyeceğini söyledi.

İran’ın doğusunda yer alan Güney Horasan eyaletine bağlı Bircend’de halka hitaben konuşan İran cumhurbaşkanı Ahmedinejad, yabancıların bölgede, huzursuzluk çıkarmak ve böylece onların da bu durumu kendi şom emelleri için bir fırsata dönüştürmek istediklerini belirterek, İran İslam inkılabı karşıtı yabancı güçlerin düşmanlıklarının temelinde aslında onların İran’daki çıkarlarının önlenmesinin bulunduğunu söyledi.

Batılı ülkelerin kendi konumlarını net bir şekilde ortaya koymaları gerektiğini belirten Ahmedinejad, bölge halkının Batılı ülkeleri, terör rejimi İsrail’in ortağı olarak gördüğünü söyledi.

Ahmedinejad, Tahran Araştırma Reaktörü için nükleer takas konusuna da temasla, İran’ın dengeli ve adil her türlü işbirliğine hazır olduğunu söyledi.

Sözde güçlü oldukları iddiasında bulunan hiç bir ülkenin İran’ın işbirliği olmaksızın bölgede varlıklarını sürdüremeyeceklerini belirten İran cumhurbaşkanı, Batılı ülkelerin bölgedeki emperyalist siyasetlerine de temas ederek, bölgeyi işgal eden zorba devletlerin cinayetlerinde bu zamana kadar Afganistan’da en az 100 bin sivil Irak’ta 1 milyon sivilin öldüğünü ve yabancı güçlerin hala bölgede işgalci olarak kaldıklarını söyledi.

Ahmedinejad, Batının, canilerin ve katillerin en azılı olan fasit kimseleri, barış adamı olarak gösterdiği ve ödül verdiğini ve de kahraman olarak tanıttığının altını çizdi.

İran cumhurbaşkanı konuşmasının sonunda, İran milletinin, düşmanlarına karşı başarısının sırrında, birlik, beraberlik, uyanıklık içinde olması ile Velayeti fakih ve İmametin yolundan gitmesi olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (74) içerik yüklenmiştir.