FilistinHaberlerOrtadoğu

Kızılhaç binasının işgal rejiminde hiçbir dokunulmazlığı yoktur

Siyonist işgal polisi, Uluslararası Kızılhaç Teşkilatı’nın Siyonist işgal rejiminde herhangi bir dokunulmazlığının veya diplomatik konumunun olmadığını söyledi.

İşgal polisi, önceki gün Şeyh Cerrah mahallesindeki Kızılhaç binasına baskın düzenlenerek milletvekili Muhammed Tavtah ve eski bakan Halid Ebu Arafe’nin gözaltına alınması emrinin bizzat İşgal rejimi emniyet müdürü Yohanon Danino tarafından verildiğini açıkladı.

Açıklamada, milletvekili Muhammed Tavtah ve Kudüs eski bakanı Halid Ebu Arafe’nin Kudüs’ten uzaklaştırılma işlemlerinin tamamlanması için Kudüs polisine bağlı “Azınlıklar Şubesi”ne sevk edildiği belirtildi.

Siyonist işgal güçlerine bağlı özel kuvvetler önceki gün (23 Ocak Pazartesi) Kudüs’ten uzaklaştırılmak istenen milletvekillerinin Şeyh Cerrah mahallesindeki Kızılhaç binasının avlusunda geçen yıl 17 Haziran’da kurdukları eylem çadırına baskın düzenlemiş ve milletvekili Muhammed Tavtah ve Kudüs eski bakanı Halid Ebu Arafe’yi gözaltına almıştı.

Hamas Hareketi’nin Filistin Parlamentosu’ndaki grubu Değişim ve Islah üyesi milletvekilleri Ahmed Atvan, Muhammed Ebu Tayr ve Muhammed Tavtah ile Kudüs eski bakanı Halid Ebu Arafe, 2006 yılında tutuklanmış ve üç buçuk yıl işgal zindanlarında yatmıştı. Zindandan çıkmalarından kısa bir süre sonra da kendilerine Kudüs’ü terk etmeleri gerektiği bildirilmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Aralık 2021 (25) içerik yüklenmiştir.