ArabistanHaberlerOrtadoğuYemen

Kızılhaç: Yemen halkı açlıktan ölmek üzeredir

Uluslararası Kızılhaç Komitesi, 1000 günü aşkındır Suudiler’in saldırılarına maruz kalan Yemen halkının durumunun vahameti konusunda uyarıda bulunarak, Yemen halkının açlıktan ölmek üzere olduğunu belirtti.

Suudi Arabistan’ın liderliğindeki koalisyon tarafından Yemenliler’e yönelik saldırılar ve kuşatma devam ederken Uluslararası Kızılhaç Komitesi, Yemen halkının şiddetli açlık durumu konusunda ciddi uyarıda bulundu.

Yemen Ensarullah Lideri Seyyid Abdul-Melik Husi birkaç gün önce Suudi koalisyon’un Yemen’e saldırılarının bininci günü dolaysıyla yaptığı konuşmada, bu mütecaviz koalisyonun Yemen’de siviller ve alt yapı tesislerini kasten hedef aldığını, ABD ve Siyonist rejimin bu saldırılara destek verdiğini belirtmişti.

BM’ye bağlı yardım örgütlerinin ardından bu kez Uluslararası Kızılhaç Komitesi’nden Yemen’deki vahim insani durum konusunda uyarı açıklaması geldi.

Uluslararası Kızılhaç Komitesi bugün attığı tweette; “Yemen halkı açlıktan ölmek üzeredir” ifadesini kullanarak, her 10 Yemenli’den 6’sının güçlükle yemek için bir şey bulabildiğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.