FilistinHaberlerOrtadoğu

Knesset başkan yardımcısı Mescid-i Aksa’ya baskın çağrısı yaptı

El-Aksa Vakıf ve Kültür Mirası Müessesesi, İsrail Parlamentosu Knesset Başkan Yardımcısı Moshe Feiglin’i destekleyen fanatik Yahudi grubunun yarın sabah saatlerinde topluca Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleme çağrısında bulunduğunu bildirdi.

Baskının “Heykel Dağı’na Aylık Çıkış” adı altında gerçekleştirileceğini söyleyen El-Aksa Müessesesi, bugün (26 Haziran Çarşamba) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Mescid-i Aksa’yı korumanın yolunun Mescid-i Aksa’da devamlı nöbet tutmak ve mümkün olduğunca çok sayıda Filistinlinin namaz kılmak üzere Mescid-i Aksa’ya gelmesi olduğunu belirtti.

Bildiride ifade edildiğine göre, kendilerini İsrailli politikacı Moshe Feiglin’in destekçileri olarak adlandıran fanatik Yahudi göçmen grubunun internet siteleri aracılığıyla yayınladığı çağrıda Yahudileri yarın sabah saat 07:45’te hep birlikte Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye davet etti ve baskından önce Mescid-i Aksa’ya yakın bir alanda topluca ayin yapılıp dua edileceğini açıkladı.

Fanatik Yahudi göçmen grubu yaptığı çağrıda ayrıca, İsrailli lider Moshe Feiglin’in baskın öncesi katılımcılara hitap edeceğini ve sözde heykelin yeniden yapımı hakkında konuşacağını söyledi.

El-Aksa Müessesesi, Mescid-i Aksa’nın sadece Müslümanlara ait olduğunu ve Yahudilerin Mescid-i Aksa’da hiçbir haklarının bulunmadığını bir kez daha vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Nisan 2024 (19) içerik yüklenmiştir.