FilistinHaberlerOrtadoğu

Knesset başkan yardımcısı, Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi

İşgal rejimi parlamentosu Knesset Başkan Yardımcısı Moshe Feiglin, bu sabah (14 Eylül Pazar) işgal polisinin yoğun güvenlik önlemleri altında ve 16 Yahudi yerleşimciyle birlikte El-Mağaribe Kapısı’ndan girerek Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

El-Aksa Vakıf ve Kültür Mirası Müessesesi Enformasyon Koordinatörü Mahmud Ebu’l-Atâ, Feiglin ve beraberindekilerin Mescid-i Aksa’nın avlusunun çeşitli bölgelerinde dolaştıktan sonra Kubbetu’s-Sahra Mescidi’nin sahanlığına çıktıklarını söyledi.

Ebu’l-Atâ, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Feiglin’in işgal güçlerinin sıkı koruması altında söz konusu mekanda bazı kelimeler söylediğini ve inancına göre dua ettiğini belirterek, işgal polisinin sabah saatlerinden itibaren kadınların Mescid-i Aksa’ya girmelerine izin vermediğini, erkeklerden ise sadece 50 yaşın üzerindekilerin girmesine izin verdiğini bildirdi.

Baskın nedeniyle Mescid-i Aksa’da gergin saatlerin yaşandığını ifade eden Ebu’l-Atâ, baskına tepki olarak Mescid-i Aksa’dan tekbir sesleri yükseldiğini söyledi.

Yahudi yerleşimci sürüleri ve fanatik hahamlar, işgal hükümetinin teşvikiyle ve işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’ya neredeyse günlük olarak baskın düzenliyorlar.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.