HaberlerİranOrtadoğu

KOEP’i ihlal etmenin ABD için ağır sonuçları olur

Seyyid İmam Ali Hamanei’nin yardımcısı ve üst düzey askeri danışmanı, KOEP’in çiğnenmesinin Amerikalılar için masraflı olabileceğini bildirdi.

Dün akşam İRİB ikinci kanalında konuşan Seyyid İmam Ali Hamanei’nin yardımcısı ve üst düzey askeri danışmanı Tümgeneral Seyyid Yahya Rahim Safevi, KOEP’in Amerika’nın yeni cumhurbaşkanı tarafından iptal edileceği tehditlerine temasla, Amerika’da iktidara gelen her bir başkanın siyonistleri desteklemeye mecbur olduğunu, ama KOEP’in iptalinin fahiş stratejik bir hata olabileceğini bildirdi.

Tümgeneral Rahim Safevi ayrıca İslam aleminde vahdet ve dayanışmanın önemini de hatırlatarak, İslam ülkelerinin dayanışma ve birlik içinde olmalarını istemeleri durumunda ortak bir piyasa, ortak bir para birimi veya ortak ticari bir ilişki başlatmakla bu hedefi tahakkuk ettirebileceklerini bildirdi.

Siyonist İsrail rejiminin varlığı ve ABD’nin müdahalelerinin bugün İslam dünyasının sorunlarının temelini oluşturduğunu belirten İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei’nin yardımcısı ve üst düzey askeri danışmanı, İslam ülkelerinin bu krizi aşmak için ortak bir metot ve dayanışma içinde olmaları gerektiğini söyledi.

Tümgeneral ayrıca Trump’un başkanlık koltuğuna oturduktan sonra seçim dönemindeki sözlerini dikkate almayacağını de belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Eylül 2021 (15) içerik yüklenmiştir.