AvrupaHaberler

Köln’de göçmen karşıtları polisle çatıştı

Almanya’nın Köln kentinde yılbaşı gecesi çok sayıda kadının, aralarında sığınmacıların da olduğu grup tarafından taciz edilmesini protesto için toplanan göçmen karşıtı PEGIDA hareketi üyesi grup polisle çatıştı. Almanya Başbakanı Merkel, hüküm giyen sığınmacıların ülkeden çıkarılabileceğini söyledi.

Almanya’nın Köln kentinde yılbaşı gecesi kadınlara yönelik tacizi protesto etmek üzere toplanan PEGIDA (Batı’nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar) hareketi destekçisi yaklaşık 3 bin kişi eylem yaptı. Bazı protestocuların torpil ve bira şişeleri fırlattığı yaklaşık 1,700 Alman polisinden oluşan çevik kuvvet, kalabalığa tazyikli suyla karşılık verdi. Çıkan olaylarda iki kişi yaralandı, çok sayıda kişi de gözaltına alındı.

Polis, “Merkel gitmeli” sloganları atarak şehirde yürümeye başlayan eylemcilere kent meydanına dönmeleri için anons yaptı. Karşılığında şişeler fırlatan gruba polis müdahale etti.

Kentin başka bir bölgesinde ise çoğunluğu kadınlardan oluşan yaklaşık 2 bin kişilik başka bir grup ise, kadınlara yönelik taciz ve şiddeti protesto etti.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Aralık 2021 (20) içerik yüklenmiştir.