HaberlerLatin Amerika

Kolombiya ambargoya karşı Küba’nın yanında olduğunu açıkladı

Kolombiya Dışişleri Bakanı Maria Angela Holguin yaptığı açıklamada, Küba’nın ABD’nin ekonomik, ticari ve mali ambargosuna karşı verdiği mücadelede yanında olduklarını söyledi.

Holguin Küba’ya yaptığı resmi ziyaret sırasında Küba’ya olan desteğini şu sözlerle açıkladı, “Bizim bu uğurda her zaman size destek olacağımızdan emin olabilirsiniz”.

Salı günü resmen yarım yüzyılı dolduran abluka konusunda BM’de verdikleri sürekli destek nedeniyle meslektaşına teşekkür eden Küba Dışişleri Bakanı Bruno Rodriguez, Bogota’ya takdir duygularınıı iletti.

Kübalı Bakan, Dışişleri Bakanlığı merkezinde gerçekleştirilen resmi resepsiyon sırasında, ikili ilişkilerin geliştirilmesi yönündeki imkanlar üzerine gerçekleştirilen görüşmelerin verimli olduğunu söyledi.

Rodriguez görüşmelerle ilgili olarak, “Biz, Holguin’in bu ziyaretiyle gelecek vaat eden ekonomi, ticaret, turizm, yatırım, teknolojik ortaklık, kültür ve spor gibi alanlarda ikili ilişkileri daha iyi yerlere taşıyacağımızdan eminiz” dedi.

Kolombiya’lı bakan Holguin ayrıca Havana’da Perşembe günü başlayacak olan 21. Uluslararası Kitap Fuarı’na davet edilmiş olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve gösterilen ilgi nedeniyle de ilgililere teşekkür etti.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2023 (29) içerik yüklenmiştir.