HaberlerLatin Amerika

Kolombiya, Latin Amerika’nın İsrail’i olmuştur

Venezüella Cumhurbaşkanı Hugo Chavez, Amerikan askeri karargâhlarını barındırdığı için Kolombiya’yı Güney Amerika’nın İsrail’i olarak niteledi.

Venezüella Cumhurbaşkanı Hugo Chavez dün “Chavez’in Satırlar” adı altında haftalık olarak yayınladığı yazısında, ülkesinin Kolombiya tarafından tehdit edildiğini vurguladı.

Chavez bu konuda “Kolombiya tarafından Venezüella aleyhine emperyalistçe bir tehdit biçimlenmiş durumunda. Kolombiya bugün Güney Amerika’nın İsrail’ine dönüşmüştür” diye kaydetti.

Venezüella Cumhurbaşkanı Chavez ayrıca “2010 yılı kolay geçecek yıla benzemiyor. Zira uluslararası gericiliğin unsurları, Latin Amerika’nın özgürlükçü sürecini geriye itmek üzere hazırlanıyorlar” diye vurguladı.

Hugo Chavez daha sonra, Honduras’ta Manuel Zelaya iktidarının askeri darbeyle devrilmesinin ardından bu ülkede diktatörlüğün devam ettiğini hatırlatarak “Bugün bu gericilik bu bölgenin bütün ülkelerinde 21. yüz yıl modeli darbeyi de kendi içinde barındırıyor. Bu darbelerin hepsinde de “Made in USA” damgası dikkat çekiyor” diye yazdı.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Mayıs 2021 (21) içerik yüklenmiştir.