FilistinHaberlerOrtadoğu

Komutan Abdülmecit Dudin şehid edildi

Siyonist işgal güçleri bugün (28 Mayıs Perşembe) öğleden sonra yıllarca Abbas güçleriyle birlikte tutuklamak için yoğun çaba harcadığı Kassam komutanlarından Abdülmecit Dudin’i (45) Batı Yaka’nın el-Halil şehrinin Dura bölgesindeki Deyru’l-Asel’de şehit etti.

Görgü şahitleri yaptıkları açıklamada, Dudin’in bulunduğu evi kuşatan işgal güçlerinin uzun süre Kassam komutanıyla çatıştığını, onun teslim olmasını sağlamak için etraftaki Filistinlilerden birkaç kişiyi tutuklamanın ardında kuşatmayı daha da daraltıp kendisini şehit ettiklerini ifade ettiler.

Görgü şahitleri devamla, bütün birimleriyle bir yandan işgal güçleri, diğer yandan da Abbas güçleri tarafından aranıp kovalanan Kassam mücahidinin; ikili baskı, kovalama ve uğraş neticesinde bugün öğleden sonra işgal güçleri tarafından şehit edildiğini ifade ettiler.

İşgal ordusu ise bugün operasyonla ilgili yayınladığı bildiride, Kassam komutanı Dudin’in işgal askerlerinden birkaç kişinin öldürülmesinden ve bazı büyük istişhad eylemlerinden sorumlu olduğunu belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (3) içerik yüklenmiştir.