FilistinHaberlerOrtadoğu

Komutan Mebhuh’un intikamını alacağız

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), Kassam komutanlarından Mahmud Abdurrauf el-Mebhuh’un Çarşamba günü (20 Ocak) Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde şehit edilmesi üzerine taziye mesajı yayınlayarak cinayetle ilgili soruşturmayı Birleşik Arap Emirlikleri’yle birlikte sürdürdüğünü ifade etti.

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) bugün (29 Ocak Cuma) konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Filistin “Şehit komutan, Kassam’ın kurucularındandı. Birinci İntifada esnasında, Siyonist zindanlarda bulunan esirlerin serbest bırakmakılmasını sağlamak üzere Siyonist askerleri esir almak için operasyon yapmıştı. Ayrıca düşmana acı veren bazı operasyonların da planlayıcısıydı. Birinci İntifada’da işgal güçleri tarafından evi yıkılan ilk kişi de odur”.

Hamas, daha sona şöyle dedi: “Şehit Mebhuh, birkaç kez düşman tarafından tutuklanıp zindana atıldı. Çıktıktan sonra düşman tarafından hep aranır oldu. Cihad ve direnişi sürdürmek için Gazze dışına çıkıp Suriye’deki mülteci kamplarında kaldı. İki Siyonist askeri esir alma teşebbüsünün ardından hep işgal güçlerinin hedefinde olmuştu. O vatanın içinde olduğu gibi, dışında da mücahit kardeşlerini hep destekledi ve onlara katkıda bulundu”.

Kassam komutanının şehit edilmesinden tamamıyla işgal yönetimini sorumlu tuttuklarını belirten Hamas, onun özgürlük yolunda, çizdiği şehadet ve cihad yolunda yürümeye devam edeceklerini, Kassam mücahitlerinin de uygun zaman ve zeminde bu cinayete mutlaka karşılık vereceğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Ağustos 2022 (42) içerik yüklenmiştir.