HaberlerDünyaİranOrtadoğu

Komutan Safevi: Siyonist rejim her zamankinden ziyade direnişin gölgesini üzerinde görmekte

Başkumandan’ın Askeri Başdanışmanı Tümgeneral Rahim Safevi, Siyonist rejimin her zamankinden ziyade, direnişin gölgesi ve İslam ümmetinin dindar mücahitlerinin gücünü üzerinde görmekte olduğunu belirtti.

Tümgeneral Safevi, İran’ın etrafında üç büyük savaş vuku bulduğunu, ancak İran için hiçbir sorun yaşanmadığına işaretle, İran’ın stratejik savunma derinliğinin Fars Körfezi’nden Akdeniz’e kadar genişlediğini söyledi.

“Büyük Ortadoğu Projesi’ni kim etkisizleştirdi? Nil’den Fırat’a Kadar Projesi’ni kim  hezimete uğrattı?” sorularını gündeme getiren Safevi, Amerikalılar’ın 20 senelik skandalın ardından Afganistan’dan çekildiğini, yakında da Irak ve Suriye’den çekileceğini ifade etti.

ABD terörist rejiminin Hac Kasım Süleymani’yi şehit ettikten sonra, Aynul Esed üssü’nün kudretle hedef alındığına dikkat çeken Başkumandan’ın Başdanışmanı, 2. Dünya Savaşı’ndan sonra kimsenin böyle bir şey yapma cesaret ve iradesine sahip olmadığını belirtti.

Bugün IŞİD projesinin yenilgiye uğratıldığını ve Ayetullah Hamanei liderlerinde İslami direniş cephesinin zafere ulaştığını ifade eden Safevi, İran Devrim Muhafızları Hava-Uzay Birliği’nin füze gücünün geliştiğini kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (25) içerik yüklenmiştir.