FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan işgal devleti Gazze’nin etrafını hendeklerle çeviriyor

İşgal devletinin istihbaratıyla irtibatlı haber kaynağı olarak bilinen Tik Debka sitesinin iddia ettiğine göre işgal yönetimi Kasım 2012’deki saldırıda aldığı ağır yenilgiden sonra Gazze’nin etrafını hendeklerle kuşatmaya başladı. Batı Yaka bölgesini ırkçı ayrım duvarıyla bölen ve bölgedeki ahalinin birbiriyle irtibatını dahi bu duvarla kesen işgal devletinin Gazze’nin etrafını da hendeklerle kuşatma çalışmalarının devam ettiği söz konusu sitede yayınlanan haberde dile getirildi.

Haberde, İsrail’in geniş hendekler kazarak ve kum tepecikleri oluşturarak yeni bir askerî operasyonda araçlarına yönelik saldırılara karşı koruma tedbirleri oluşturmaya çalıştığı ifade edildi. Büyük iş araçları kullanılarak açılan ve 4-5 metre genişlikte olduğu söylenen hendeklerin, saldırıda kullanılacak her iki askeri siper arasına kazıldığı yazıldı.

Filistin direnişine karşı düşünülen yeni bir taktik olduğu söylenen hendekler hakkında görüş belirten bir askeri yetkili bu hendeklerin, Filistinlilerin son saldırı karşısında kullandıkları yeni silahlara karşı İsrail’in askerî araçlarının korunmasında işe yarayacağını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Ağustos 2022 (15) içerik yüklenmiştir.