FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail 2000’den bu yana 1300 çocuk katletti

BM İnsan Hakları Filistin Özel Raportörü Richard Falk, Siyonist işgal ordusunun 2000 yılından bu yana 1300’den fazla Filistinli çocuğu katlettiğini belirtti.

İşgal altındaki Filistin topraklarında insan haklarıyla ilgili ihlalleri takip eden BM yetkilisi Richard Falk konuya ilişkin yaptığı açıklamada, işgal ordusunun 2000 yılından bu yana, bazen operasyonlarda bazen de doğrudan doğruya 1300’den fazla Filistinli çocuğu katlettiğini yine işgal askerlerinin sadece geçen yıl (2010) ailelerinin geçimine yardım etmek için Gazze sınırında taş toplayan çocuklardan 17’sini öldürdüğünü söyledi.

Ürdün’ün başkenti Amman’da dün (02 Mayıs Pazartesi) basın toplantısı yapan Falk sözlerini şöyle sürdürdü: “İsrail yönetimi şu anda 226 çocuğu zindanlarda haksız yere tutuyor. Filistinli çocuklara karşı insanlık dışı muamelede bulunan İsrail yönetimi çocukların korunması ve onlara işkence edilmemesi ile ilgili uluslararası hukuk ve sözleşmelere de imza atmıştır.”

İşgal yönetimi tarafından Filistin topraklarına girmesini engellenen Falk ayrıca, Siyonist yönetimin Gazze kuşatmasını sürdürmesinin en çok burada yaşayan Filistinli çocukları etkilediğini belirtti.

Uluslararası hukuk ve sözleşmelerin Siyonist yönetime karşı da kullanılması gerektiğini belirten Falk, bu kanunları işgal hükümetine karşı kullanmayan uluslararası camianın çifte standart uyguladığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Haziran 2022 (6) içerik yüklenmiştir.