FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail 22 Ağustos 2013 günü Tulkerem’de 3 Filistinliyi gözaltına aldı

İşgal güçlerinin bu sabah (22 Ağustos Perşembe) Batı Yaka’nın kuzeyindeki Tulkerem vilayetinde gerçekleştirdiği baskınlar sırasında üç Filistinliyi gözaltına aldığı, güneyde El-Halil’in ve kuzeyde Cenin’in birçok mahallesine ve beldesine baskın düzenlediği ifade edildi.

İşgal güçleri Tulkerem’e bağlı Nuru Şems Mülteci Kampı’na baskın düzenledi. Kamp sakinlerinden Ziya Ebu Kasido ve Ali Hayri’yi gözaltına alan işgal güçlerinin Tulkerem kentinde de Filistinli bir genci gözaltına aldığı bildirildi.

Cenin’e bağlı Arabe beldesinde eski esirlerden Tarık Ga’dan’ın evine baskın düzenleyen işgal güçleri, Ga’dan’ı bir saat boyunca sorguya çekti. Eski esirlerden Cafer İzzeddin’in evine de baskın düzenleyen işgal güçlerinin İzzeddin’i Gazze Şeridi’ne sürgün edilen kardeşi Tarık İzzeddin ve diğer esir kardeşi hakkında sorguya çektiği belirtildi.

Filistinli güvenlik kaynakları, işgal ordusunun yaklaşık 40 piyade ile El-Halil kenti Şelale Caddesi’ne baskın düzenlediğini, birçok genci durdurarak bir süre alıkoyduğunu, Halhul Köprüsü üzerinde barikat kuran işgal güçlerinin yoldan geçen araçlarda arama yaptığını ve yolcuların kimliklerini kontrol ettiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2021 (33) içerik yüklenmiştir.