FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail, 4 Temmuz 2013 günü Batı Yaka’da 11 Filistinliyi gözaltına aldı

İşgal güçlerinin bu sabah (4 Temmuz Perşembe) erken saatlerde Nablus ve Ramallah kentleriyle Cenin’in güneyindeki Ya’bud beldesinde düzenlediği baskınlarda 11 Filistinliyi gözaltına aldığı bildirildi.

İşgal güçlerinin baskınları sırasında Filistinlilerle işgal askerleri arasında çatışmaların yaşandığı ve işgal askerlerinin Filistinlilere göz yaşartıcı bombalarla saldırdığı, işgal güçlerinin ayrıca Cenin’in batısındaki El-Yamun beldesinde Hamas üyelerinden birini sorguya çektiği ifade edildi.

İşgal güçleri 23 yaşındaki Mecdi Gazi Harzallah ile 20 yaşındaki İzzeddin Faruk Harzallah ve 22 yaşındaki Muhammed Tevfik Ebu Bekir isimli gençleri gözaltına aldı. İşgal güçlerinin Kamil Harzallah’ın da evine baskın düzenleyerek evde arama yaptığı bildirildi.

Cenin’in batısındaki El-Yamun beldesine baskın düzenleyen işgal güçleri, Hamas üyesi Imad Hamdan Necib Semmudi’nin evine baskın düzenlediği ve evde arama yaptığı, Nablus kentinde de 20 yaşındaki Vail Ahmed Et-Tabuk isimli genci gözaltına aldığı ifade edildi.

Et-Tedamun İnsan Hakları Müessesesi, işgal güçlerinin Ramallah’ın batısındaki Bedres köyüne baskın düzenleyerek yedi Filistinliyi gözaltına aldığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Temmuz 2022 (33) içerik yüklenmiştir.