FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail, 8 Ocak 2014 günü Batı Şeria’da 10 Filistinliyi gözaltına aldı

İşgal güçleri Batı Yaka’nın El-Halil ve Nablus vilayetlerinde dün (8 Ocak Çarşamba) düzenlediği baskınlar sırasında on Filistinliyi gözaltına aldı ve birçok Filistinliyi de aşağıladı.

Kaynaklara göre, işgal güçleri El-Halil’in kuzeyindeki El-Arrub Mülteci Kampı’nda Şadi Ebu Raya isimli Filistinliyi gözaltına aldı. İşgal güçlerinin güneydeki Es-Semu’ beldesinde de dört kişiyi gözaltına aldığı ve gözaltına alınanların isimlerinin Emin Et-Tavil, Alâ El-Bedarin, Ahmed Me’mun ve Halil El-Halayile olduğu ifade edildi. İşgal güçleri komşu belde Yatta’da da Hammade El-Beyravi’yi gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin baskın düzenledikleri evlerde arama yaptığı, ev sakinlerini soğuk havada uzun süre dışarıda beklettiği, kapıları ve pencereleri kırdığı ve gözaltına alınanların kişisel eşyalarına el koyduğu bildirildi.

Görgü tanıkları, işgal güçlerinin El-Arrub Kampı’na baskın düzenlediğini ve bazı evlerin camlarını kırdığını, vatandaşları aşağıladığını ve evlerde barbarca arama yaptığını söyledi.

İşgal güçleri bu sabah ayrıca Nablus kentine de baskın düzenleyerek Filistinli üç genci gözaltına aldı ve baskın düzenlediği evlerde arama yaptı.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.