FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail, Abdurrahman Şeludi’nin ailesine evlerinin yıkılacağını bildirdi

Filistin toprakları üzerindeki gayri meşru sultasını tam bir eşkıya yöntemiyle sürdüren siyonist işgal rejimi, oğullarının yahudi yerleşimcilere yönelik eylem gerçekleştirmesi gerekçesiyle Abdurrahman Şeludi’nin ailesine evlerinin yıkılacağını bildirdi. İşgal rejimi tarafından Şeludi’nin ailesine bugün (14 Kasım Cuma) yapılan bildirimde evlerinin iki gün sonra yıkılacağı hatırlatıldı. Ailenin, işgal rejimi tarafından yıkılacağı bildirilen evleri Kudüs’te Mescidi Aksa’nın yakınında yer alan Silvan mahallesinde bulunuyor.

Yıkım kararının bugün ailenin evini kuşatan polisler tarafından tebliğ edildiği haber verildi. Şeludi’nin annesi yaptığı açıklamada karara işgal mahkemesinde itiraz edeceklerini söyledi. Fakat zulmü yasallaştırmanın ötesinde bir iş yapmayan işgal mahkemesinden olumlu bir sonuç beklenmiyor.

Üzerlerine araç sürülmesi sonucu bir yerleşimci kadınla Ekvator’dan bir bayanın hayatını kaybettiği bazı kişilerin de yaralandığı eylemden sorumlu tutulan Abdurrahman Şeludi ise daha önce işgal polisleri tarafından şehit edilmişti.

İşgal rejiminin başbakanı geçtiğimiz hafta aldığı bir kararla işgal hedeflerine ve yerleşimcilere yönelik eylemler gerçekleştiren Filistinlilerin kendileri öldürülse bile ailelerinin evlerinin yıkılması talimatı vermişti.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.