FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail, Afule eylemini yapan Filistinlinin evini yıkma kararı aldı

Siyonist işgal ordusunun, Afule eylemini yapan Hüseyin Ğavadira isimli Filistinli gencin babasına iki katlı evinin yıkılacağına dair tebligatta bulunduğu belirtildi.

Kaynaklar işgal ordusunun eylem yapanların evlerini yıkma politikasına yeniden döndüğünü ve bu yolla toplu cezalandırma yoluna gittiğini ifade ettiler.

Eylemi yapan Filistinli gencin babası Şerif Ğavadira yaptığı açıklamada, Siyonist işgal rejiminin istihbarat birimine mensup bir subayın kendilerinden, iki katlı evlerinin her an yıkılabileceği için hızlı bir şekilde boşaltmalarını istediğini belirterek, kendilerine ayrıca “bozguncu birini doğurdunuz, sonuçlarına da katlanmanız gerekir” dediğini ifade etti.

Ğavadira, Afule’deki eylemin ardından işgal askerlerinin evini basıp didik didik aradıklarını, aile bireylerine saldırdıklarını, ev eşyalarını kırdıklarını ve gözaltına aldıkları ancak eylemle bir ilgisi olmayan oğlu Mutasım’ın çalışma iznini de iptal ettiklerini söyledi.

Uzmanlar, işgal ordusunun daha önce yaptığı gibi yeniden bireysel eylemlerde bulunanların evlerini yıkmaya başlamasının, aslında bu eylemler karşısında duyduğu acziyet ve korkuyu yansıttığını belirtiyorlar.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.