GenelHaberlerOrtadoğuSuriye

Korsan İsrail ajanları Suriye’yi karıştırmak istiyor

Suriye’nin yıllarca direnişten yana olmasını içine sindiremeyen korsan İsrail güdümlü ajanlar Suriye’nin Der’a bölgesinde yaptıkları gösteri Hizbullah aleyhinde yapılan bir gösteriye dönüştü. Al Arabiya TV kanalı Kahrolsun Hizbullah ve İran diyerek yürüyüş yapan yüzlerce ajanın görüntülerini yayınladı.

Ayrıca yürüyüş sırasında silahlı ve maskeli onlarca terörist yaralı taşıyan ambulansa ateş açtı, ateş sonucunda ambulansta bulunan 3 yaralının ve doktorun şehid olduğu bildirildi. Ayrıca Suriye Kanalı yayınladığı görüntüde bir aracı durduran güvenlik güçlerinin roketatar, el bombaları ve onlarca suikast silahı ele geçirdiğini açıkladı.

Olaya karışan 6 kişinin de yakalandığını açıkladı. Ayrıca bugün Der’a bölgesinde bazı ajanların yürüyüşün sayısını artırmak için polis kılığına bürünerek halkın üzerine ateş açması sonucu 5 kişinin ölmesine sebep oldular. Olayın ayrıntıları halkın iki teröristi yakalamasıyla ortaya çıktığı Suriye makamlarınca açıklandı.

Ayrıca siyasi uzmanlar; Suriye’deki yürüyüşçülerden yana açıklama yapan Batı ülkeleri ve Amerikan yönetiminin açıklamalarının olaylara müdahale etmesi açısından epey düşündürücü bulunduğunu açıkladılar.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Ocak 2023 (16) içerik yüklenmiştir.