FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail askerleri, El-Faria kampı’nda Filistinli üç genci gözaltına aldı

İşgal güçleri, bu sabah (1 Ekim Çarşamba) erken saatlerde Nablus’un kuzeydoğusundaki El-Faria Mülteci Kampı’na düzenlediği baskın sırasında Filistinli üç genci gözaltına aldı. İşgal güçlerinin ayrıca kentin doğusundaki Balata Mülteci Kampı’na da bazı mahallelere baskın düzenlediği bildirildi.

Kaynaklara göre, işgal güçlerine ait onlarca devriye aracı gece saat 01:00 civarında kampa baskın düzenledi. Baskın sırasında Filistinli gençler ile işgal askerleri arasında çatışma yaşandığı ve Filistinli gençlerin işgal askerlerine taş ve el yapımı bomba attığı belirtildi.

Görgü tanıkları, işgal güçlerinin birçok eve baskın düzenlediğini ve Zeki El-Ibadi, Hamza Alyan ve Bilal Alyan isimli gençleri gözaltına aldığını söyledi.

İşgal güçleri bu sabah ayrıca Nablus’un doğusundaki Balata Mülteci Kampı’na baskın düzenledi ve kampın doğu bölgesinde, Mezarlık, El-Haşşaşin ve Okullar bölgelerinde devriye gezdiği ifade edildi. Görgü tanıkları, işgal askerlerinin söz konusu mahallelerde görüntü aldıklarını bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Aralık 2021 (25) içerik yüklenmiştir.