FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail, Batı Şeria’da 4 Filistinliyi gözaltına aldı

İşgal güçleri bu sabah (3 Kasım Pazar) erken saatlerde Batı Yaka’nın güneyinde ve orta kesiminde gerçekleştirdiği baskınlar sırasında dört Filistinliyi gözaltına aldı.

Kaynaklara göre, işgal ordusu bu sabah Ramallah kentinin batısındaki köylere ve beldelere baskın düzenledi ve birçok evde arama yaptı.

İşgal güçlerinin Ramallah kentinde ve batısındaki Na’lin beldesinde üç Filistinliyi gözaltına aldığını ifade eden kaynaklar, Ramallah’ta gözaltına alınan gencin 19 yaşındaki Murad Hıdır El-Ferruh olduğunu ve Na’lin beldesinde gözaltına alınan iki kişinin kimliklerinin ise henüz öğrenilemediğini bildirdi.

Görgü tanıkları, işgal güçlerinin yaklaşık yirmi araçla El-Ferruh’un evine baskın düzenlediklerini, kapıyı kırarak içerine girdiklerini, arama sırasında kasıtlı olarak evdeki eşyalara zarar verdiklerini ve Filistinli gencin bilgisayarına ve bazı eşyalarına el koyduklarını söyledi.

Bu arada, Filistinli güvenlik kaynakları, işgal güçlerinin 19 yaşındaki Salih Yunus Salih’i Eriha kenti yakınlarındaki kontrol noktasında gözaltına aldığını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Ocak 2023 (10) içerik yüklenmiştir.