FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail, Batı Şeria’da baskın yaptı

Korsan İsrail askerlerinin Cenin’e baskın düzenlemesi sonucu 4 Filistinli gözaltına alındı, 6 kişi yaralandı, bir ev yıkıldı.

Korsan İsrail askerlerinin Batı Şeria’nın Cenin şehrine baskın düzenleyerek evlerde yaptığı aramada aynı aileden 4 Filistinlinin gözaltına alındığı, 6 kişinin yaralandığı, bir evin yıkıldığı bildirildi.

Cenin Valisi İbrahim Ramadan, yaptığı açıklamada, İsrail askerlerinin kente baskın düzenleyerek el-Hedef mahallesi ve Cenin Kampı’nda bir çok evi kuşatma altına alması sonucu çatışmaların çıktığını söyledi.

İsrail askerlerinin, Ebu el-Heyca ailesinden biri yaşlı kadın 4 kişiyi gözaltına aldığını kaydeden Ramadan, askerlerin ailenin evine bir kaç bomba attıktan sonra buldozerlerle yıkmaya başladıklarını aktardı.

Görgü tanıkları da İsrail askerleri ile Filistinliler arasında çıkan çatışmalarda İsrail askerlerinin plastik mermi ve göz yaşartıcı gaz bombası kullanması sonucu 6 Filistinlinin yaralanarak hastaneye kaldırıldığını ifade etti.

İsrail askerlerinin sıkı kontrol altına aldığı ve basın mensupları ile ambulansların girişine izin vermediği Hedef mahallesi ile Cenin Kampı’ndan ara ara şiddetli patlama sesleri duyuluyor.

İsrail Ordu Radyosu’nun haberinde, operasyon sırasında bir İsrail askerinin ağır yaralandığı kaydedilmişti.

Baskın sırasında çıkan arbedede İsrail askerlerinin plastik mermi ve göz yaşartıcı gaz bombası kullanması nedeniyle bazı Filistinlilerin yaralandığı belirtilmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.