FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail, Batı Yaka ve Kudüs’te 13 Filistinliyi gözaltına aldı

Batı Yaka’da Filistin halkına yönelik baskılarını ve zulmünü sürdüren işgal güçleri Beytlahim ve El-Halil’de düzenlediği baskınlarda Filistinli sekiz genci gözaltına aldı. İşgal güçlerinin El-Halil’de birçok beldeye baskın düzenlediği ve evlerde arama yaptığı bildirildi.

İşgal güçleri El-Halil’e bağlı Beyt Emir beldesinde Filistinli dört genci Tergumya kontrol noktasında gözaltına aldı. Gözaltına alınan gençlerin 17 yaşındaki Bilal Avad, 16 yaşındaki Muhammed Halil, 15 yaşındaki İsa Halil ve 18 yaşındaki Muhammed Adi olduğu ve gençlerin işgal güçleri tarafından bilinmeyen bir yere götürüldüğü kaydedildi.

İşgal güçlerinin Harsa ve Et-Tabaka köylerinde de yirmili yaşlarında üç genci gözaltına aldığı ve gözaltına alınanların Ömer Abdülhalim Et-Telahime, Musa Mahir Ebu Şerrar ve Mutasım Munzir Ebu Atvan olduğu, işgal güçlerinin gençlerin evlerine baskın düzenleyerek evlerde arama yaptığı belirtildi.

İşgal güçleri dün de Kudüs’te yaşları 12 ile 16 arasında değişen Filistinli beş çocuğu Mescid-i Aksa’ya doğru giderken yüksek sesle “Allahu ekber” diye bağırdıkları için gözaltına aldı.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2023 (11) içerik yüklenmiştir.