FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail, Batı Yaka’da 31 Filistinliyi gözaltına aldı

Filistin halkına yönelik baskı ve zulmünü sürdüren işgal güçleri bu sabah (7 Temmuz Pazar) erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli kent ve köylerinde gerçekleştirdiği baskınlar sırasında 31 Filistinliyi gözaltına aldı.

Kaynaklar, işgal güçlerinin Nablus, Cenin, Deir Ebu Meşal, Bel’in, Ebu Diys, Beytlahim ve El-Halil’de en az 31 kişiyi gözaltına aldığını bildirdi.

İşgal güçlerinin bu sabah Nablus’un Eski Belde semtine ve El-Meacin mahallesine baskın düzenleyerek Muhammed En-Natur, Ahmed En-Natur, Muhammed Eş-Şami, Mus’ab Eş-Şami, Halid Ebu Za’rur, Kerem Mansur ve Muhammed El-Ubud isimli Filistinlileri gözaltına aldığı kaydedildi.

İşgal güçlerinin göz yaşartıcı bomba ve ses bombalarıyla El-Urub Mülteci Kampı’na da baskın düzenlediği, Mustafa El-Hur ve Muhammed Ömer Benat isimli gençler ile lise öğrencisi Muhammed Macid Er-Rai’yi gözaltına aldığı ifade edildi.

El-Halil’in batısındaki İzna beldesinde ise işgal güçlerinin El-Muntasır Billah Munzir El-Ceyavi ve El-Mücahid Billah Cibril El-Ceyavi isimli kardeşleri evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı belirtildi.

İşgal güçleri, bu sabah Ramallah’a bağlı Bel’in ve Deir Ebu Meşal köylerinde de baskın düzenleyerek ikisi kardeş sekiz Filistinliyi gözaltına aldı.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Temmuz 2022 (25) içerik yüklenmiştir.