FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail, Batı Yaka’da yüzlerce yeni ev inşasına onay verdi

FKÖ’ye bağlı Toprağı Savunma ve Yahudi Yerleşimine Karşı Mücadele Ulusal Konseyi’nin bugün (21 Temmuz Pazar) yayınladığı bir raporda, işgal devletinin Avrupa Birliği’nin Filistin’de yahudi yerleşimciliğine finans sağlamama kararına tepkisinin tamamen histerik olduğuna dikkat çekilerek yüzlerce yeni ev inşa edilmesine onay verdiği dile getirildi.

Raporda işgal yönetiminin Yahudi Yerleşim Merkezleri Meclisi tarafından yapılan açıklamada Avrupa Birliği’nin kararının bir nazi politikası olarak tanımladığına ve Avrupa’nın tarihten ders almadığının iddia edildiğine dikkat çekildi.

Raporda işgal devleti hükümetinin Batı Yaka bölgesinde Filistinlilerin zorla gasp edilen arazileri üzerine inşa edilecek yeni yahudi yerleşim merkezleri planları hakkında ayrıntılı bilgiler de verildi.

Bu rapor Abbas yönetiminin ABD’nin ve bazı Arap ülkelerinin baskılarıyla resmi olarak yeniden masa başına oturmasının ve tüm ön şartlarından vazgeçerek sözde “barış” görüşmelerine dönmesinin gasp politikasını sürdürme konusunda işgal yönetimini daha cüretkâr hareket etmeye yönelttiğini gösteriyor.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ekim 2023 (29) içerik yüklenmiştir.