FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail: Beşşar Esad’ın devrilmesini kayıtsız şartsız destekliyoruz

Siyonist rejim Stratejik İşler Bakanlığı yetkilisi Sima Shine, Esad’ın devrilmesini kayıtsız şartsız desteklediklerini söyledi.

Suriye’de Esad’ın devrilmesinin İsrail’in stratejik yararına olduğunu söyleyen Shine, El kaide bile yönetime gelse, Esad’ın devrilmesiyle ortaya çıkacak İran’ın darbe alması olduğunu söyledi.

İsrail’in Suriye rejiminin devrilmesini koşulsuz desteklediğini söyleyen Shine, “Esad’ın yerine kimin geleceği bizim için önemli değil. Bizim için önemli olan sadece İran’ın darbe almasıdır. İsrail için ana stratejik tehdit İran’dır, Suriye değil” dedi.

İsrail’in Suriye konusundaki stratejik politikalarının “İran’ın darbe alması” üzerine kurulu olduğunu söyleyen Shine, “Esad hiçbir surette ayakta kalmamalıdır. Bu iç savaş sonrasında en zayıf şartlar bile İran’a daha çok bağımlı olacaktır” dedi.

Suriye’de El kaide’nin yönetimi ele geçirme ihtimali üzerine de “Esad sonrası seçenekler konusunda iyi alternatifler yok ama, hangi seçenek olursa olsun, bu İran’a darbe olacaktır” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Temmuz 2022 (33) içerik yüklenmiştir.