FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail, Beyt Ummer beldesinde yılbaşından beri 90 kişiyi tutukladı

Batı Yaka’nın El-Halil şehrinde faaliyet gösteren Esir Kulübü Müdürü Emced En-Neccar, işgal güçlerinin barbar baskın ve operasyonlarına maruz kalan El-Halil şehrine bağlı Beyt Ummer beldesinde yılbaşından beri 90 kişinin tutuklandığını, bunlardan 46 vatandaşın ise son operasyonlarda tutuklandığını söyledi.

Beldenin Siyonist yerleşkelere yakın olması ve Filistinlilerin sürekli Siyonist yerleşimcilerle yüz göz olmaları nedeniyle işgal güçlerinin sürekli baskın, arama ve tutuklamalarına maruz kaldığını bildiren En-Neccar, bundan dolayı El-Halil şehrinin beldeleri arasında en fazla tutuklamaların Beyt Ummer’de olduğunu ifade etti.

En-Neccar yaptığı açıklamanın devamında, işgal güçlerinin özellikle gençlerin üzerinde yoğunlaştığını, tutuklananların çoğunun genç ve yaşlarının ise 14-18 arasında olduğunu söyledi.

Diğer taraftan bugün bir açıklama yapan Filistin Enformasyon Bakanlığı, işgal güçlerinin bu ayın ilk yarısında 4 Filistinli çocuğu şehit ettiğini ve onlarcasını da yaraladığını duyurdu.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.