FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail Bi’r Es-Seba’daki gösteriyi şiddet kullanarak dağıttı

İşgal altındaki Bi’r Es-Seba kentinde Filistinliler bugün (15 Temmuz Pazartesi) öğleden önce “Bedevileri Yerleştirme İdaresi” olarak adlandırılan En-Nakab Araplarını tehcir ofisinin önünde gösteri yaparak ana caddeyi bir süre trafiğe kapattı.

Filistinli göstericilerin caddeyi trafiğe kapatması üzerine işgal polisinin göstericilere saldırdığı ve şiddet kullanarak göstericileri caddeden uzaklaştırdığı, Filistinli genç erkek ve kızlardan yaklaşık 20 göstericiyi gözaltına aldığı ifade edildi.

Protesto yürüyüşünün bu sabah Bi’r Es-Seba Üniversitesi önünde başladığı ve göstericilerin işgal yönetimi tarafından “Bedevileri Yerleştirme İdaresi” olarak adlandırılan En-Nakab’taki Filistinlileri zorla göç ettirme ofisine kadar yürüdüğü bildirildi.

Filistin bayrakları taşıyan göstericilerin En-Nakab Araplarını tehcir planlarını protesto eden sloganlar attığı, En-Nakab’ta Filistinlilere ait yüz binlerce dönüm araziye el koyma ve on binlerce Filistinliyi göçe zorlama planını protesto ettiği kaydedildi.

Bi’r Es-Seba’da düzenlenen protesto gösterisine 1948’de işgal edilen Filistin topraklarındaki çeşitli kentlerden ve beldelerden binlerce kişinin katıldığı belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ekim 2023 (29) içerik yüklenmiştir.