FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail Cezaevlerinde Tutulan Filistinli Milletvekili Sayısı 15’e Yükseldi

İşgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde El-Halil’de evlerine baskın düzenleyerek iki milletvekilini gözaltına almasının ardından işgal zindanlarında tutulan Filistinli esir milletvekili sayısı 15’e yükseldi.

Filistin Esirleri Araştırma Merkezi Müdürü Riyad El-Eşkar, bugün (28 Ekim Pazartesi) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin bu sabah İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın parlamento grubu Değişim ve Islah üyesi milletvekilleri Nizar Ramazan ve Muhammed Mahir Yusuf Bedir’i gözaltına aldığını söyledi.

Milletvekilleri Ramazan ve Bedir’in Ocak 2006’da seçimleri kazanarak milletvekili olmalarının ardından üçüncü kez gözaltına alındıklarını belirten El-Eşkar, herhangi bir yargılamaya maruz kalmadan yenilenen idari hapis cezalarıyla uzun süre işgal zindanlarında esir tutulduklarını ifade etti.

İşgal yönetiminin milletvekillerini, eski bakanları ve akademisyenleri uzun süre demir parmaklıklar arkasında tutabilmek için idari hapis cezası verme yolunu seçtiğini bildiren El-Eşkar, işgal zindanlarındaki 15 milletvekilinden 9’unun idari hapis cezasıyla zindanda tutulduğunu ve bu milletvekillerinin tamamının Hamas üyesi olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Ocak 2023 (10) içerik yüklenmiştir.