FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail, El-Halil ve Nablus’ta 14 Filistinliyi gözaltına aldı

İşgal güçleri bu sabah (1 Nisan Salı) Batı Yaka’nın El-Halil ve Nablus vilayetlerinde düzenlediği baskınlar sırasında aralarında iki eski esir, bir gazeteci ve bir de kadın olmak üzere 14 Filistinliyi gözaltına aldı.

Kaynaklara göre, işgal güçleri El-Halil’in çeşitli mahallelerine ve beldelerine düzenlediği baskınlarda 12 Filistinliyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanlar arasında Nezir Nassar, Emin Yusri Numan Es-Sekkafi, Yezid Macid Muhammed El-Cu’be, İhab Yusuf El-Hur, İbrahim Yusuf Et-Tubasi, Mus’ab Yunus Ebu Heşheş, Leys El-Etraş’ın da bulunduğu ve işgal güçlerinin gözaltına aldığı Filistinlileri bilinmeyen bir yere götürdüğü ifade edildi.

İşgal güçlerinin Dura beldesi sakinlerinden eski esir Azzam Ebu Argub ve eski esir Raid Bedevi Hamdan’ı, El-Halil’in Cevher Dağı bölgesinde de 15 yaşındaki Ziyad Eş-Şentir’i gözaltına aldığı bildirildi.

İşgal güçleri ayrıca Tehani Ebu Meyyale isimli Filistinli kadın ile Hamza Es-Selayime isimli Filistinli gazeteciyi İbrahim El-Halil Camii yakınlarındaki kontrol noktasında gözaltına aldı.

Nablus’ta ise görgü tanıkları işgal güçlerinin Beyta beldesinin batısındaki El-Cisr bölgesine baskın düzenlediğini, Hatim Meali ve Ahmed Meali isimli gençlerin evlerinde arama yaptığı ve gençleri gözaltına aldığı öğrenildi.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Nisan 2024 (22) içerik yüklenmiştir.