FilistinHaberlerOrtadoğu

Korsan İsrail esir iki kardeşin aynı hücrede kalma talebini reddetti

İşgal rejimindeki cezaevi idaresinin zindanda bulunan kardeş iki Filistinli esirin aynı koğuşta kalma talebini reddettiği belirtildi.

Siyonist işgal rejimi zindanlarında bulunan Muntasır ve Ammar kardeşlerin annesi Meryem Ebu Ğalyun verdiği bilgide, ikisini aynı anda ziyaret etme imkanı bulmak amacıyla Kızılhaç örgütünden iki kardeşi aynı koğuşa koyması için baskı yapmasını talep ettiklerini söyledi.

Meryem Ebu Ğalyum’un çocuklarından Muntasır 5 müebbet ve elli yıl hapis cezası almış, dokuz yıldan beri de cezaevindedir. Küçük oğlu Ammar ise beş yıldan beri zindanda ve 14 yıl hapis cezasına çarptırılmıştır.

Esirlerin annesi yaptığı açıklamanın devamında, cezaevi idaresinin iki kardeşi kasıtlı olarak ayrı tuttuğunu, bununla kendilerine de işkence yaptığını, ziyaret günlerini bile aynı güne denk getirmediğini, dolayısıyla ziyaret ettiklerinde birini görünce diğerini göremediklerini ifade etti.

Meryem Ebu Ğalyun, muhabirimize verdiği bilginin devamında, ailede ziyarete izin verilen tek kişinin kendisi olduğunu belirterek, sağlık durumunun iyi olmaması nedeniyle çoğu kez de bu ziyaretlerin gerçekleşmediğini kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ekim 2023 (29) içerik yüklenmiştir.